Anasayfa
Hakkımızda
İstasyonlarımız
Tasit Tanima Sistemi
Shell Club Smart Card
Akaryakit Fiyatları
İletişim
Başak Akaryakıt Sitesine Hoşgeldiniz
Yolculugunuzun ihtiyaç duydugunuz her anında Shell'e güvenebilirsiniz. Yüksek kaliteli akaryakıt ürünleri, seçkin hizmeti ve ayrıcalıklı kampanyaları ile Shell her zaman yanınızda.

Egitimli personelimiz aracınıza en uygun yakıtı güvenli bir şekilde ikmal ederken sizler de istasyonlarımızın zengin marketlerinden yapacağiniz alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.
 
İstasyonumuzdan 7/24 canli yayin ...
 
Akaryakıt Pompa Fiyatları
 
Tasit Tanima Sistemi Nasil Çalışır
Araçlariniza bir adet tasit kimlik ünitesi takilir. Bu ünite aracinizin bilgilerini içeren akaryakit dolum aninda pompa ile haberleserek araç bilgilerini ve kilometre bilgilerini aktaran bir ünitedir.

Tasit Kimlik Ünitesi monte edilmis olan bir tasitin, Tasit Tanima Sistemine sahip olan bir Shell istasyonundaki pompadan akaryakit almasi ile sistem çalismaya baslar.

Pompa tabancasinin tasitin deposuna yerlestirilmesi ile haberlesme gerçeklesir. Tasita ait bilgiler tasit kimlik ünitesi ve depo anteni vasitasiyla, Istasyon Kontrol Ünitesine aktarilir. Istasyon Kontrol Ünitesi'nden onay alinca, pompa çalismaya baslar.

Dolum sonunda, doluma ait bilgiler (litre, birim fiyat, ürün cinsi, tarih, saat, tasit plakasi, kilometresi,vs..) Istasyon kontrol ünitesi hafizasina alinir ve tüm bu bilgileri içeren bir dolum fisi otomatik olarak yazici tarafindan basilarak bilgi için sürücüye verilir. Bu bilgiler istasyonda bulunan bir bilgisayara aktarilir. Ayni zamanda her gece yine ayni bilgiler otomatik olarak merkezi bilgi toplama bilgisayarina bir modem ve telefon hatti vasitasi ile gönderilir. Tüm bu bilgiler bir rapor seklinde düzenli olarak faturalar ile birlikte her hafta müsteriye ulastirilir.

Tasit kontrol ünitesi, tasitinizda sadece arka sinyale (enerji için) ve km. saatine (bilgi için) bagli olup, kesinlikle tasitinizin performansini ve km'sini etkilemez.
 
 
Hosted by DoraHost